O kampani

O kampani

Duhovou stužkou nás inspirovalo naše kolegovstvo ze slovenské queer organizace Saplinq o.z., které kampaň organizuje již tři roky. Poprvé proběhla v květnu 2022, kdy se osm nevládních iniciativ spojilo, aby společně bojovaly proti předsudkům a nenávisti vůči LGBT+ lidem na Slovensku. O pět měsíců později přišel šokující útok na queer lidi v podniku Tepláreň v Bratislavě.

Slovensko od té doby každý rok u příležitosti IDAHOBIT zaplavují Duhové stužky, jimiž široká veřejnost vyjadřuje queer lidem podporu a přijetí. Život LGBT+ lidí na Slovensku není snadný, země nepovoluje ani registrované partnerství a současná vládní garnitura v čele s premiérem Ficem utahuje šrouby. Naše LGBT+ bratry*sestry na Slovensku můžete podpořit nákupem slovenské duhové stužky na www.duhovastuzka.sk

Duhová stužka je český výrobek od rodinné firmy Centroflor z Velkého Šenova. Stuhu sami tkají, řežou a vážou do jednotlivých stužek. Děkujeme týmu organizace Saplinq, že se rozhodl myšlenku Duhové stužky s námi velkoryse sdílet.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Tým

Sabina Sedláčková

Vedoucí spolupráce s darujícími sabina.sedlackova@praguepride.com

Kateřina Končelíková

Manažerka projektu katerina.koncelikova@praguepride.com

Eliška Černá

Komunikace a marketing eliska.cerna@praguepride.com

Nicol Škvarová

Sociální sítě nicol.skvarova@praguepride.com

Lucie Zelená

Spolupráce s darujícími lucie.zelena@praguepride.com

Lucia Filová

Office a expedice stužek
lucia.filova@praguepride.com

Eliška Doležalová

Grafický design

Marie Svatoňová

Webmasterka a programátorka